Vážení zákazníci, vzhledem k aktuálně probíhající výstavbě nové výrobní a skladovací haly, bude od 25. 5. 2018 do 31. 8. 2018 možný osobní odběr objednávek z internetového obchodu pouze po tel. domluvě. V současné době dochází v našem areálu k přeložkám inž. sítí a pohybu těžké stavební techniky provoz je omezen. Všechny Vaše objednávky provedené přes eshop realizujeme standardně v obvyklé lhůtě do 24 hodin. Při návštěvě našeho areálu prosím dbejte zvýšené opatrnosti.
Zákaznická podpora: velba@velba.cz

Jednorázový rašelinový obklad 300 x 400 mm (10 ks)

Kód: 117
Akce
Neohodnoceno
278,30 Kč –24 %
Jednorázový rašelinový obklad 300 x 400 mm (10 ks)
278,30 Kč –24 % 212 Kč 175,21 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

10 kusů v balení. Rašelinový obklad, ulevuje při zahuhlých svalech a bolestech zad.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednorázový rašelinový obklad o velikosti 300 x 400 mm (zábal)

tvoří důmyslně vyrobený sendvič, který se skládá ze dvou fólií, (propustná a nepropustná) mezi které je vložena 3 - 4 mm silná vrstva balneologické rašeliny. Balení obsahuje 10 kusů obkladů.

Pro teplou aplikaci je potřeba mít k dispozici Rašelinový nosič tepla o stejné velikosti jako je zábal, tedy 300 x 400 mm.

JAK NA APLIKACI

Nosič tepla ohřejeme v mikrovlnné troubě (cca 5-10 minut, pro rovnoměrný ohřev nutno po dvou minutách překládat) nebo ve vodní lázni (50°C – 60°C) po dobu cca 5-7 minut. POZOR NEVAŘIT!

Obklad přiložíme na nosič tepla nepropustnou stranou. Necháme po dobu 3 minut ohřát, abychom zabránili tepelnému šoku. Po ohřátí, obklad přiložíme na postižené místo. Propustnou části na tělo.  Na nepropustnou část přiložíme opět nosič tepla. Necháme působit 20 minut.

Pacienta překryjeme ručníkem, případně dekou.

Pokud lékař nedoporučí jinak, je doba trvání procedury 20 minut. Použitý jednorázový rašelinový obklad se může likvidovat běžným způsobem – vyhozením do koše nebo oddělit vlies od fólie a rašelinu použít jako zeminu pro květiny případně kompostování a obal vyhodit do koše.

Poté pokožku otřeme mokrou žínkou, obklad vyhodíme a nosič uschováme pro další použití. Jednorázový rašelinový obklad se doporučuje aplikovat 1 x denně po dobu 10 dnů.

Rašelinový zábal je jedna z nejuznávanějších forem tepelné terapie, při které dochází k uvolnění svalových kontrakcí, detoxikaci organismu a příjemné relaxaci celého těla.

Forma jednorázových aplikací obsahujících velké množství organických a minerálních látek, které se za pomoci tepelné podpory dostávají do našeho těla, májí rovněž blahodárný vliv na pokožku.

Huminové a fulvové kyseliny obsažené v rašelinovém obkladu pronikají do svrchní vrstvy pokožky, kde absorbují kyselinu mléčnou a toxické látky metabolismu.

PROČ JE RAŠELINOVÝ ZÁBAL TAK ÚČINNÝ

Kombinuje působení tepla a vlhka s účinnými látkami, které obsahuje rašelina.

Teplo a vlhko působí po fyzické stránce, huminová, fulvová kyselina a minerální látky po chemické stránce.

Nezapomeňte na nosič tepla !!!

Doplňkové parametry

Kategorie: Rašelinové zábaly, jíly
Hmotnost: 5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: