Jak připravit přímý rašelinový obklad

100% přírodní rašelina na obklady (zábaly)

Slouží k provádění přímých rašelinových zábalů. Směs minerální vody (nebo obyčejné vody) a rašeliny ohřejte ve vodní lázni na teplotu
40 - 44°C a naneste na pokožku pacienta ve vrstvě 0,5 – 5 cm. Rašelinu je vhodné překrýt potravinovou fólií a ručníkem. Takto pacient setrvá po dobu 20 minut. Po ukončení se osprchuje. Použitou rašelinu odložte do připravené nádoby k likvidaci. Likvidaci je možné provést využitím jako substrát, k rostlinám vyžadujícím kyselé prostředí.

Rašelina na zábaly je upravována do vhodné konzistence mechanickým mletím na řeznických kutrech. Rašelina na zábaly po specifické úpravě splňuje všechny atributy regeneračně-preventivního media pro preventivně-léčebné užití a je schválena jako zdravotnický prostředek.
Rašelinu na zábaly a obklady lze používat jako podpůrný prostředek při syndromech svalového přetížení při sportu, pracovním zatížení, degenerativních procesech pohybového ústrojí.

TIP

Do směsi vody a rašeliny je možné přidat trochu masážního, éterického nebo výživného oleje. Zábaly je možno používat jak v pozitivním tepelném režimu 40 - 44°C, tak i v negativním režimu 14°C a kryorežimu 1,7 – 4,4°C. Balneologický zábal se podle druhu provedení po ohřevu na maximální teplotu 44°C (např. v mikrovlnné troubě) nebo ochlazení v ledničce používá k tzv. balnologické terapii přiložením na bolestivou lokalitu.

Regenerační a hojivé účinky spočívají v prohřátí (popř. ochlazení) postiženého místa a v organicko-minerálním působení zábalu.

NEPOUŽÍVEJTE PŘI

Těhotenství (s aplikací podél páteře)

Dekompenzovaných kardiologických onemocnění

Těžkých oběhových problémech

Hořečnatých stavech

Otevřených poranění

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení