1.6. - 31. 8. 2024 je možné vyzvednout objednávky v showroomu Novém Malíně pouze po tel. dohodě dopředu. Provoz e-shopu není nijak omezen.

Jak připravit přímý rašelinový obklad

100% přírodní rašelina na obklady (zábaly)

Slouží k provádění přímých rašelinových zábalů. Směs minerální vody (nebo obyčejné vody) a rašeliny ohřejte ve vodní lázni na teplotu
40 - 44°C a naneste na pokožku pacienta ve vrstvě 0,5 – 5 cm. Rašelinu je vhodné překrýt potravinovou fólií a ručníkem. Takto pacient setrvá po dobu 20 minut. Po ukončení se osprchuje. Použitou rašelinu odložte do připravené nádoby k likvidaci. Likvidaci je možné provést využitím jako substrát, k rostlinám vyžadujícím kyselé prostředí.

Rašelina na zábaly je upravována do vhodné konzistence mechanickým mletím na řeznických kutrech. Rašelina na zábaly po specifické úpravě splňuje všechny atributy regeneračně-preventivního media pro preventivně-léčebné užití a je schválena jako zdravotnický prostředek.
Rašelinu na zábaly a obklady lze používat jako podpůrný prostředek při syndromech svalového přetížení při sportu, pracovním zatížení, degenerativních procesech pohybového ústrojí.

TIP

Do směsi vody a rašeliny je možné přidat trochu masážního, éterického nebo výživného oleje. Zábaly je možno používat jak v pozitivním tepelném režimu 40 - 44°C, tak i v negativním režimu 14°C a kryorežimu 1,7 – 4,4°C. Balneologický zábal se podle druhu provedení po ohřevu na maximální teplotu 44°C (např. v mikrovlnné troubě) nebo ochlazení v ledničce používá k tzv. balnologické terapii přiložením na bolestivou lokalitu.

Regenerační a hojivé účinky spočívají v prohřátí (popř. ochlazení) postiženého místa a v organicko-minerálním působení zábalu.

NEPOUŽÍVEJTE PŘI

Těhotenství (s aplikací podél páteře)

Dekompenzovaných kardiologických onemocnění

Těžkých oběhových problémech

Hořečnatých stavech

Otevřených poranění