Vážení zákazníci, objednávky přijaté ve dnech 2. 2. - 9. 2. 2020 budeme z technických důvodů odesílat nejpozději  10. 2. 2020, zákaznická linka bude dostupná pouze omezeně, veškeré dotazy Vám zodpovíme průběžně na emailu velba@velba.cz. Vzorková prodejna v Novém Malíně bude otevřena standardně od 8:00 - 15:00 hodin.  Kontaktní telefon +420 583 211 864 bude plně v provozu. Zákaznická linka +420 777 693 094 bude dostupná omezeně. Děkujeme za pochopení.
Zákaznická podpora:velba@velba.cz

Rašelina na zábaly (obklady) - 3 litry

Kód: 113
Neohodnoceno
199,99 Kč –23 %
Rašelina na zábaly (obklady) - 3 litry
199,99 Kč –23 % 153,44 Kč 126,81 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Rašelinová hmota určená na lokální i celkové zábaly.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% přírodní rašelina na obklady (zábaly)

Slouží k provádění přímých rašelinových zábalů. Směs minerální vody (nebo obyčejné vody) a rašeliny ohřejte ve vodní lázni na teplotu
40 - 44°C a naneste na pokožku pacienta ve vrstvě 0,5 – 5 cm. Rašelinu je vhodné překrýt potravinovou fólií a ručníkem. Takto pacient setrvá po dobu 20 minut. Po ukončení se osprchuje. Použitou rašelinu odložte do připravené nádoby k likvidaci. Likvidaci je možné provést využitím jako substrát, k rostlinám vyžadujícím kyselé prostředí.

Rašelina na zábaly je upravována do vhodné konzistence mechanickým mletím na řeznických kutrech. Rašelina na zábaly po specifické úpravě splňuje všechny atributy regeneračně-preventivního media pro preventivně-léčebné užití a je schválena jako zdravotnický prostředek.
Rašelinu na zábaly a obklady lze používat jako podpůrný prostředek při syndromech svalového přetížení při sportu, pracovním zatížení, degenerativních procesech pohybového ústrojí.

TIP

Do směsi vody a rašeliny je možné přidat trochu masážního, éterického nebo výživného oleje. Zábaly je možno používat jak v pozitivním tepelném režimu 40 - 44°C, tak i v negativním režimu 14°C a kryorežimu 1,7 – 4,4°C. Balneologický zábal se podle druhu provedení po ohřevu na maximální teplotu 44°C (např. v mikrovlnné troubě) nebo ochlazení v ledničce používá k tzv. balnologické terapii přiložením na bolestivou lokalitu.

Regenerační a hojivé účinky spočívají v prohřátí (popř. ochlazení) postiženého místa a v organicko-minerálním působení zábalu.

NEPOUŽÍVEJTE PŘI

Těhotenství (s aplikací podél páteře)

Dekompenzovaných kardiologických onemocnění

Těžkých oběhových problémech

Hořečnatých stavech

Otevřených poranění

Doplňkové parametry

Kategorie: Rašelinové zábaly, jíly
Hmotnost: 5 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: