Vážení zákazníci, objednávky přijaté ve dnech 2. 2. - 9. 2. 2020 budeme z technických důvodů odesílat nejpozději  10. 2. 2020, zákaznická linka bude dostupná pouze omezeně, veškeré dotazy Vám zodpovíme průběžně na emailu velba@velba.cz. Vzorková prodejna v Novém Malíně bude otevřena standardně od 8:00 - 15:00 hodin.  Kontaktní telefon +420 583 211 864 bude plně v provozu. Zákaznická linka +420 777 693 094 bude dostupná omezeně. Děkujeme za pochopení.
Zákaznická podpora:velba@velba.cz

Vaginální slatinný tampon (8 ks) Vagipeat

Kód: 123
Neohodnoceno
1 815 Kč –15 %
Vaginální slatinný tampon (8 ks) Vagipeat
1 815 Kč –15 % 1 534,50 Kč 1 268,18 Kč bez DPH
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Slatinný vaginální tampon Vagipeat, při gynekologických obtížích.
Balení: 8x aplikátor + 8x aplikační nástavec

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vaginální slatinný tampon Vagipeat.

Vaginální způsob podání čistého přírodního peloidu ve formě peloidního vaginálního tamponu představuje zcela výjimečnou proceduru v oblasti péče o ženské pohlavní ústrojí, při níž se díky cílenému lokálnímu podání intenzivně uplatňuje příznivé působení aplikační teploty i obsahových látek peloidu na poševní sliznici i okolní tkáně malé pánve a orgány vnitřního ženského genitálu.

Zvýšená aplikační teplota peloidního vaginálního tamponu působí příznivě na bolestivost, zvýšené svalové napětí a elasticitu pojiva stěn pochvy i tkání malé pánve v bezprostředním okolí. Dochází k místnímu urychlení látkové výměny, zvýšení prokrvení, přísunu živin a odplavování odpadních látek. Příznivé pH peloidního vaginálního tamponu, identické s fyziologickým stupněm kyselosti vaginálního prostředí zdravé dospělé ženy, podporuje obnovu přirozené ochranné mikroflóry poševní sliznice s dominujícími laktobacily, zvyšuje aktivitu v pochvě přítomných leukocytů a spolu se zvýšenou aplikační teplotou nespecificky podporuje přirozené imunitní děje v oblasti ženských orgánů.

V peloidním tamponu obsažené huminové sloučeniny, které vznikly při přírodním procesu biopřeměny rostlinné hmoty na peloid, urychlují odlučování odumřelých buněk poševní sliznice a podporují obnovu zdravé vaginální výstelky.

Na příznivém účinku peloidního vaginálního tamponu na poševní sliznici se mohou účastnit také výhradně lokálně účinné obsahové látky fytoestrogenní povahy.  

Návod k použití Vagipeat®

Příprava k aplikaci:

Před aplikací si vezměte diář a dobře si rozmyslete, jak aplikace naplánujete tak, aby do nich nepřicházela pokud možno žádná zatěžující činnost anebo doba jídla. Není-li určeno jinak, nejlepší dobou pro aplikaci je ráno, dopoledne, anebo časné odpoledne. Vzhledem k fyziologickým biorytmům by aplikace měla být pravidelná – pokaždé v obdobnou denní dobu a celá série by měla mít naplánovaný relativně pevný řád.

Dobře si omyjte ruce teplou vodou a mýdlem. Připravte si jeden aplikátor (tubu) a jeden zabalený aplikační nástavec (trubička s navlečenou punčoškou, v zataveném obalu). Přesvědčte se, zda je obal aplikačního nástavce neporušený. Aplikační nástavec zatím nevybalujte!

Odšroubujte Víčko aplikátoru, přesvědčte se, zda je neporušená hliníková fólie, překrývající ústí aplikátoru, a víčko opět našroubujte! Aplikátory s porušenou fólií či aplikační nástavce s porušeným obalem nepoužívejte a odstraňte s běžným komunálním odpadem. Aplikátor dejte ohřát či ochladit na 20 – 30 minut do vodní lázně na aplikační teplotu. Nevlastníte-li profesionální vodní lázeň, použijte pro ohřev například pomůcky pro zavařování či ohřívač s vodní lázní pro ohřev potravin, anebo nádobu s teplou vodou, jejíž teplotu budete udržovat přiléváním horké vody, a pro ochlazení nádobu s vodou a ledem.

V žádném případě aplikátor nevařte na vařiči, neohřívejte v mikrovlnné či jiné troubě, neohřívejte na topení či nedávejte chladit do mrazničky!

Před vlastní aplikací se vyprázdněte, dobře se omyjte (použít můžete např. Glycerinové mýdlo s rašelinovým extraktem Sfagnum® nebo Sprchový gel s rašelinovým extraktem Sfagnum®) a osušte. Dobře si omyjte ruce teplou vodou a mýdlem. Vyjměte aplikátor z vodní lázně, osušte jej, důkladně jej promačkejte a teprve poté odšroubujte jeho víčko. Otevřete rozloupnutím obal aplikačního nástavce na označené straně (strana aplikačního nástavce, kterou lze spojit našroubováním na ústí aplikátoru) a odhalte asi 2 cm aplikačního nástavce. Pokud potřebujete aplikační nástavec z obalu povytáhnout, dávejte pozor, aby se nestáhla textilní punčoška, která je na aplikačním nástavci navlečená.

Uchopte prsty ochrannou hliníkovou fólii hrdla aplikátoru a sloupnutím ji odstraňte. Aplikační nástavec v obalu uchopte jednou rukou, tubu aplikátoru držte v druhé ruce. Nasaďte aplikační nástavec na tubu a zašroubujte. Souprava je tímto připravená k použití.

Obal na aplikačním nástavci stále ponechte!

Vaginální aplikace: Optimální je aplikace v tzv. gynekologické vyšetřovací poloze. Uložte se naznak, s pokrčenými dolními končetinami dále od sebe, případně si podložte pánev. Nelze-li zaujmout optimální aplikační polohu, můžete zkusit aplikovat Vagipeat® v podřepu, předklonu či kleku s dolními končetinami dále od sebe. Sejměte obal z aplikačního nástavce tak, aby nedošlo ke stažení punčošky. V nezbytném případě je možné punčošku na aplikačním nástavci blízko hrdla aplikátoru přidržet prsty. Tubu aplikátoru držte jednou rukou, druhou rukou si roztažením labií pomožte otevřít poševní vchod a aplikační nástavec zasuňte do pochvy. Je-li předepsána aplikace hluboko vaginálně, je třeba nástavec zasunout podél ZADNÍ poševní stěny až kam to půjde, aby bylo možné aplikovat vaginální tampón co nejhlouběji do zadní klenby poševní. Oběma rukama stlačujte tubu aplikátoru, případně ji překládejte jako při vyprazdňování tuby se zubní pastou a přitom velmi pomalu a plynule vysouvejte aplikační nástavec z pochvy ven. Aplikační punčoška by měla zůstat na svém místě a z poševního vchodu by měl zůstat viditelný jen její okraj se šňůrkami. Chce to trochu cviku, ale není to těžké.

Tajemství úspěchu spočívá v koordinaci mezi dostatečně vydatným stlačením aplikátoru a dostatečně pomalým vysouváním aplikačního nástavce. Před znečištěním oděvu obsahem tampónu Vagipeat® se můžete chránit intimní vložkou. Během aplikační doby si udělejte pohodlí, relaxujte, můžete ležet, sedět či se věnovat obvyklým činnostem, ale vynechejte psychicky či fyzicky zatěžující činnosti. Zvýšené svalové napětí a zvýšený břišní lis mohou obsah či celý tampón vytlačit z pochvy ven. Během aplikační doby nekonzumujte žádná vydatná jídla – aplikaci si naplánujte vždy do období mezi hlavními jídly. Použitý aplikátor i s aplikačním nástavcem odstraňte s běžným komunálním odpadem. Po uplynutí aplikační doby tahem za šňůrky punčošku s peloidním tampónem jednoduše vytáhněte.

Není-li to předepsáno, nemusíte zbytky tampónu nijak vyplachovat. Tekutá fáze peloidního tampónu s rozpuštěnými biologicky aktivními látkami, která přes punčošku prochází, představuje spolu se správnou aplikační teplotou dvě zásadní podmínky účinnosti a dlouhodobý kontakt tekuté fáze peloidního tampónu s poševním prostředím není nijak na závadu. Pokud se stane, že se při aplikaci dostane do pochvy mimo punčošku peloidní hmota a případně zůstávají její zbytky po aplikaci v pochvě, zůstaňte v klidu.

K očistě dojde spontánním odchodem z pochvy spolu s vaginálními sekrety. V případě potřeby, či pokud je stav spojený s nepříjemnými subjektivními příznaky je možné očistu od zbytků peloidu podstatně urychlit vaginálním výplachem pitnou vodou o tělesné teplotě pomocí vyplachovacího zařízení. Použitý tampón odstraňte s běžným komunálním odpadem. V žádném případě jej nesplachujte do záchodu! Po skončení aplikace opláchněte případné zbytky peloidu, ošetřete kůži a sliznice vulvy vhodným prostředkem (doporučujeme Tělové mléko s rašelinovým extraktem Sfagnum®) a jako prevenci před ušpiněním oděvu zbytky peloidního tampónu aplikujte intimní vložku.

Aplikace na poranění či nástřih hráze

Tato aplikace přichází v úvahu spíše na poporodním oddělení a provádět ji bude zdravotník, ale pro představu a úplnost neuškodí, když uvedeme základní postup. Dobře si omyjte ruce teplou vodou a mýdlem. Připravte si balení se 3 sterilními mulovými čtverci odpovídající velikosti. Připravte si jeden aplikátor (tubu) Vagipeat®. Otevřete obal mulových čtverců rozloupnutím tak, aby se uvolnila celá horní plocha vrstvy mulových čtverců. Musíte-li čtverce vytáhnout, vytáhněte je prsty za malý růžek, který by neměl přijít do kontaktu s ránou. Odložíte-li je na podložku, už je neotáčejte, aby byla na ránu přiložená čistá strana. Důkladně promačkejte aplikátor, odšroubujte uzávěr tuby aplikátoru, sloupněte hliníkovou fólii překrývající jeho ústí a na mulové čtverce vytlačte asi 1 cm široký pruh peloidní hmoty o potřebné délce. Tubu aplikátoru opět uzavřete a uložte ji při pokojové teplotě. Neplánujete-li další aplikaci, odstraňte ji s běžným komunálním odpadem. Mulové čtverce podeberte opatrně prsty a přiložte peloidní hmotu přímo na poranění či zašitou ránu. Obvaz rány fixujte obvyklým způsobem (například pružná bandáž nastřižená do tvaru spodních kalhotek). Obvaz ponechejte nejlépe přes noc. Musíte-li obvaz sejmout, například kvůli vyprazdňování či osobní hygieně, nahraďte ho čerstvým. Zbytky peloidní hmoty není nutné z hráze násilně odstraňovat. Obvykle není nutná delší aplikace než dva dny. Použitý aplikátor a obvazový materiál odstraňte s běžným komunálním odpadem.  

Aplikace peloidních tampónů Vagipeat® – klinické zkušenosti v přehledné tabulce Důležité upozornění: Vagipeat® není možné na aplikační teplotu ohřívat jinak než ve vodní lázni! Během menstruace se Vagipeat® neaplikuje! Nepoužitou připravenou aplikační dávku Vagipeat® zlikvidujte! O pro Vás vhodném schématu aplikací se poraďte s Vaším ošetřujícím lékařem! indikace příčina obtíží způsob aplikace aplikační teplota optimální trvání aplikace frekvence aplikací vztah začátku a konce aplikací k menstruačnímu cyklu délka série procedur neurovegetativní příčina vaginálně 46 – 48°C minimálně 30 minut denně začátek – není rozhodující konec – 11. den 10 – 20 aplikací vaginální příčina vaginálně (stačí ½ množství) pokojová teplota více hodin 2x týdně není rozhodující minimálně 10 aplikací příčina v děložním čípku hluboko vaginálně 50°C minimálně 30 minut denně začátek – 5. den konec – 12. den, na závěr série vaginální výplach 4 – 6 aplikací, případné opakování v následujícím cyklu děložní příčina hluboko vaginálně 50°C minimálně 30 minut denně začátek – 5.den konec – 12. den 4 – 6 aplikací, případné opakování v následujícím cyklu příčina ve vejcovodu hluboko vaginálně 50°C 1 – 2 hodiny denně začátek - není rozhodující konec – 12. den více cyklů, celkem 20 – 30 aplikací příčina v centrech hormonální regulace (hypofýza, hypotalamus) hluboko vaginálně 46°C 2 hodiny každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) není rozhodující více cyklů příčina ve vaječníku hluboko vaginálně 50°C 30 minut – 2 hodiny obden začátek – 5.den konec – 12. den 2 – 3 cykly, opakování po dvou cyklech k usnadnění porodu zevně na křížovou krajinu 50°C 1 – 2 hodiny kontinuálně pokračovat další aplikací odpadá kontinuální aplikace během I. a II. doby porodní poranění po natržení či rána po nástřihu hráze při porodu proužek vytlačit přímo na ránu pokojová teplota přes noc denně odpadá 1 – 2 aplikace premenstruační syndrom hluboko vaginálně 50°C 2 hodiny denně začátek – 7 dní před začátkem menstruace 3 – 4 cykly za sebou bolestivé krvácení hluboko vaginálně 50°C 2 hodiny denně začátek – 2 dny před začátkem menstruace dle potřeby indikace příčina obtíží způsob aplikace aplikační teplota optimální trvání aplikace frekvence aplikací vztah začátku a konce aplikací k menstruačnímu cyklu délka série procedur obtíže při myomech a cystách hluboko vaginálně 46°C 30 minut – 2 hodiny každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) není rozhodující více cyklů za sebou, v průběhu celého cyklu obtíže související s předčasným přechodem hluboko vaginálně 46°C 2 hodiny každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) odpadá dle potřeby suchá vaginální sliznice hluboko vaginálně 50°C více hodin každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) není rozhodující dle potřeby, asi 20 aplikací návaly horka hluboko vaginálně 50°C více hodin každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) není rozhodující dle potřeby, asi 20 aplikací svráštění pochvy vaginálně 50°C 2 hodiny každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) není rozhodující 20 – 30 aplikací krauróza vulvy lichen vulvy část vaginálně část na vulvu 50°C více hodin každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) není rozhodující 30 aplikací a více suspektní cytologie vaginálně pokojová teplota více hodin denně není rozhodující 10 – 20 aplikací akutní adnexitis vaginálně 4 – 10°C 1 – 2 hodiny denně nesouvisí s cyklem, v akutní fázi adnexitidy 1 – 2 dny jednorázově odeznívající adnexitis vaginálně 44 – 50°C 10 minut – 2 hodiny denně nebo každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) nesouvisí s cyklem, po odeznění akutní fáze adnexidity 10 – 15 aplikací chronické bolesti podbřišku bez zjištěné příčiny hluboko vaginálně 10°C (dopoledne) střídavě s 46 – 50°C (odpoledne) 30 minut – více hodin denně nebo každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) není rozhodující 15 aplikací a více, v průběhu celého cyklu pokles dělohy inkontinence moči hluboko vaginálně 50°C 30 minut – více hodin každé 2 – 3 dny  (pravidelný interval nebo denně) není rozhodující 20 – 30 aplikací indikace příčina obtíží způsob aplikace aplikační teplota optimální trvání aplikace frekvence aplikací vztah začátku a konce aplikací k menstruačnímu cyklu délka série procedur dráždivý měchýř hluboko vaginálně 50°C 2 hodiny každé 2 – 3 dny (pravidelný interval) není rozhodující 10 – 20 aplikací obtíže s hemorhoidy rektálně 4 – 10°C 15 – 30 minut obden nesouvisí s cyklem 10 aplikací pooperační následná péče vaginálně po operacích adnex a laparoskopiích rektálně po hysterektomii vaginálně 44 – 50°C rektálně 50 – 53°C 30 minut – 2 hodiny denně po laparoskopiích a adnexetomiích – od 3. pooperačního dne, po hysterektomii – od 10. pooperačního dne 10 aplikací Kdy jsou vaginální aplikace doporučovány Vaginální aplikace peloidu představuje pomocný zdravotnický prostředek, který může v řadě případů podpořit úlevu od subjektivních obtíží, pomoci při zlepšení objektivního nálezu a urychlit regeneraci či rekonvalescenci u mnoha gynekologických poruch. Konkrétní zkušenosti z klinických pracovišť, kde se vaginální peloidní tampóny používají, uvádíme v přehledné tabulce, kde naleznete souhrn informací pro laiky i pro lékaře. Obecně je vaginální peloidní tampón nápomocný všude tam, kde je potřeba podpořit zdravé kyselé poševní prostředí a jeho fyziologickou mikroflóru, pro kterou připravuje příznivé růstové podmínky. Je prospěšný všude tam, kde je žádoucí v blízkosti orgánů vnitřního genitálu aplikovat teplo či chlad, ať už se jedná o zánětlivé poruchy nebo pooperační stavy. Huminové kyseliny a další obsahové látky vytvářejí nepříznivé prostředí pro řadu patogenních (choroboplodných) baktérií a virů. Zlepšují obranné a regenerační schopnosti sliznic. Vaginální peloidní tampón může být, obdobně jako například vaginální aplikace prostředků s laktobacily nebo s kyselinou mléčnou, vhodný také jako preventivní, regenerační a podpůrný prostředek intimní hygieny. Kdy vaginální aplikace nejsou doporučovány Existuje několik málo situací, při kterých by se vaginální peloidní tampón aplikovat neměl. Dále existuje několik situací, u nichž není zatím dostatek klinických zkušeností. A nakonec existuje také několik situací, při nichž o tom, zda je aplikace vhodná či nevhodná, musí rozhodnout specialista – lékař. Obecně shrnuto, nejsou vaginální peloidní tampóny doporučovány zejména v následujících případech: -          Tuberkulóza reprodukčního ústrojí -          Akutní stavy s ohrožením nebo poruchou životních funkcí (vědomí, dýchání, cirkulace) -          Akutní stavy s přítomností celkových příznaků zánětu (zejména s horečkou) – s výjimkou akutní adnexitidy, kdy pod dohledem lékaře lze využít chladných vaginálních peloidních tampónů už v akutní fázi -          První a poslední trimestr gravidity -          Endometrióza I. typu (vysoce diferencovaná endometrióza s hormonální reaktivitou shodnou s endometriem) -          Zhoubná onemocnění, u nichž komplexní onkologickou terapií nebyla dosažena remise Stejně jako není doporučeno začínat žádnou léčbu bez stanovené diagnózy, nedoporučujeme Vám používat ani žádné pomocné zdravotnické prostředky dříve, než bude stanovena příčina Vašich zdravotních obtíží, anebo alespoň s dostatečnou pravděpodobností vyloučena příčina, která by použití pomocného zdravotnického prostředku, jako jsou například vaginální rašelinné tampóny, vylučovala.   Proč doporučujeme vždy vše konzultovat s lékařem Přestože za celou dobu používání peloidních kašovin, výluhů a extraktů uvážlivým způsobem k podpoře zdraví a uzdravování z nejrůznějších neduhů nebyly dokumentovány žádné závažnější nežádoucí události, měl by zejména v případě jakéhokoliv jiného než kosmetického či regeneračního použití peloidních přípravků o všem vědět Váš ošetřující lékař. V případě rašelinných vaginálních tampónů to platí bez výjimky. Předpokládáme, že vztah mezi lékařem a pacientem či, jak je dnes populárnější uvádět, klientem, by měl být založen na zodpovědnosti, otevřenosti a důvěře. Ze strany pacienta je zapotřebí přistupovat k terapeutickému vztahu zcela shodně. Máte plné právo na zodpovědný, komunikativní a vstřícný přístup ze strany lékaře. Nutnou podmínkou ovšem je, že investujete do terapeutického vztahu to samé a ve stejné míře. Na Vašem lékaři leží plná zodpovědnost za léčení. Na Vás leží plná zodpovědnost za uzdravování. Vaginální peloidní tampón představuje pomocný zdravotnický prostředek, který pro Vás může být prospěšný tím, že pomůže zlepšit Vaše obtíže. Může podporovat a usnadňovat uzdravování při řadě poruch a onemocnění. Může zlepšit odolnost vůči zevním škodlivým vlivům. Může pomoci k rychlejšímu hojení a regeneraci. Vždy by však měl být pokud možno zcela objasněn důvod změn Vašeho zdravotního stavu. Nezapomínejte také, že žádný pomocný ani léčivý prostředek nemůže vynahradit nedostatky ve Vašich režimových a životních návycích. Važte si proto svého těla alespoň natolik, že ho nebudete oslabovat. Zcela jistě se setkáte nejen při rozhovoru o problematice rašelinných vaginálních tampónů s různým přístupem Vašich terapeutů. Bude-li vstřícný, budete to mít snadnější. V případě odmítavého přístupu není zapotřebí ihned usuzovat na osobní a profesionální kvality lékaře. Váš lékař k tomu může mít důvod (tj. u Vás není aplikace rašelinných vaginálních tampónů vhodná nebo Vás čeká terapeutický plán, který se s aplikací vaginální jednorázových tampónů dočasně či trvale vylučuje). V řadě případů může vyplývat odmítavé stanovisko lékaře z opatrnosti (jde mu o Vaše zdraví, které především nechce poškodit) a z nedostatku odborných informací. V tom případě můžete pomoci zejména tím, že dopřejete Vašemu lékaři čas na získání dostatečných vědomostí. Neváhejte předložit mu k prostudování příbalovou informaci, odkazy na webové stránky výrobce, na odbornou a populární literaturu a v neposlední řadě na pracoviště, které s metodikou mají dlouhodobé klinické zkušenosti. Vstupte do diskuze s pacientkami, které už s takovou léčbou mají zkušenosti. Informací o bezpečnosti a účinnosti rašeliny je mnoho!

Balení 8 ks.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vaginální slatinné tampóny
Hmotnost: 2 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: